Opowiadania - Serce

Serce

Któż może je poznać - s e r c e?
Tyle jest w nim ścieżek zawiłych, dróg tajemnych,
Schodami schodzisz w głębię szukając blasku cienia.
Szukając słów szlachetnych, ciepła porannego.
Jak promieni słonecznych w wiosenny, letni dzień.
Gdy spojrzysz w niebo - widzisz błękit,
I wędrujące, białe obłoki, które płyną do krainy marzeń.
Gdzie słowa są czyste jak kryształ i radosne niczym okrzyk dziecka!

Tam nie ma wojen, nienawiści, i nikt nikogo nie karmi złudną nadzieją!
Gdzie miłość jest szlachetna jak brylant, który wita uśmiechem barw.
Czarni, biali, żółci - połączeni promieniami złocistej miłości.
Budują wspaniały, wspólny dom nadziei...
Serce - jest jak Ziemia, które żyje – pulsując w żyłach jak przepływająca krew,
Nawadnia i ożywia krainę marzeń, uczuć, rozczarowań i smutku!
Gdy zranisz je, umiera,
Wtedy wali się wszystko, radosny poranek, szlachetne słowa. błękit nieba,
Wspólny dom nadziei!

I któż może je poznać -- serce!
Czasami jest tak delikatne - jak listek na wietrze,
To znów gwałtowne - jak sztorm na morzu,
Znów podstępne, zakłamane – jak pocałunek skorpiona!
Nie dotrzesz do głębi wnętrza by zasiąść w radzie sprawiedliwych?
Bo mury zburzone i nienawiścią zalane!
A gdy ze snu się budzi, to jest jak poranek, ciche, łagodne, w miłości skąpane -
To serce Kochane!

Jan Nowak